Właścicielką marki jest Dorota Lenik. Od jej nazwiska wywodzi się nazwa marki. Marka LENIK świadczy kompleksowe usługi fryzjerskie. Marka jest na etapie ciągłego rozwoju. Od 1 stycznia 2020 roku LENIK oferuje swoje usługi w nowym salonie. Jest on większy i bardziej komfortowy niż poprzedni. Dorota Lenik zamierza w nowym salonie stworzyć przyjazne miejsce dla wymagających klientów. Salon mieści 4 stanowiska do modelowania fryzur, 2-stanowiskową myjnię, wygodną poczekalnię, reprezentatywną recepcję oraz duże pomieszczenie Emotion, w którym klienci mogą relaksować się oraz prowadzić rozmowy o charakterze doradczym z pracownikami salonu. Nowy salon ma przyczynić się do pozycjonowania marki na poziomie Premium.

Cele biznesowe:

  1. Pozyskanie większej ilości klientów wymagających, którzy potrafią docenić usługi i oferowane produkty o charakterze profesjonalnym.

  2. Zwiększenie świadomości klientów na temat oferowanych usług przez markę LENIK.

  3. Stworzenie miejsca, w którym klienci będą dobrze się czuć, które będzie generować pozytywną atmosferę, i do którego będą chcieli wracać.

Esencja marki:

Podkreślenie stylu i osobowości klienta dzięki odpowiedniej usłudze stylizacji fryzury nawiązującej do charakteru głowy i twarzy klienta. Fryzura ma na celu podkreślenie wewnętrznego i zewnętrznego piękna Klienta. LENIK poprzez usługę stylizacji fryzury sprawia, że Klient czuje się wyjątkowo i jest pozytywnie zaskoczony efektem pracy. Usługi marki LENIK są na granicy eksperymentowania i sztuki.

Esencja marki:

Do marki LENIK zostały przypisane archetypy twórca i kochanek.

Zadania wykonane przez KRZePI:

  • Analiza marki.
  • Naming (doradztwo w stworzeniu nowej nazwy marki i wykreowanie sloganu marki – „Fryzjerstwo na wymagającym poziomie”).
  • Opracowanie Key Visual marki.
  • Opracowanie graficzne nowego logo marki.
  • Projekt strony internetowej.
  • Sesje fotograficzne wnętrz obiektu.
  • Projekt wnętrz salonu.

Dorota Lenik należy do stałych Klientów KRZePI, dla której wykonywane są strategiczne projekty marketingowe dla marki LENIK.